Remote voting locations

Location Date Times
Adelaide River - School Library Thursday 13 August 9:00 am - 12:00 pm
Ali Curung - Council Office Thursday 20 August 8:45 am - 11:45 am
Alpurrurulam - Community Centre Tuesday 11 August 9:00 am - 1:00 pm
Alyangula - Community Hall Saturday 22 August 8:00 am - 1:00 pm
Alyuen Wednesday 12 August 8:30 am - 9:00 am
Amanbidji Wednesday 12 August 10:30 am - 11:15 am
Amoonguna - Community Hall Thursday 13 August 1:30 pm - 3:30 pm
Ampilatwatja - Council Office Tuesday 11 August 8:00 am - 11:00 am
Angurugu - Sport and Recreation Hall Friday 21 August 9:00 am - 5:00 pm
Arawerr Wednesday 12 August 3:00 pm - 3:45 pm
Areyonga - Council Office Wednesday 19 August 11:00 am - 2:00 pm
Arlparra - Store Thursday 13 August 8:30 am - 12:30 pm
Atheley Wednesday 12 August 1:15 pm - 1:45 pm
Atitjere - Council Office Wednesday 19 August 8:00 am - 10:00 am
Atneltyey Tuesday 11 August 3:15 pm - 3:45 pm
Atnwengerrpe Monday 10 August 2:30 pm - 3:00 pm
Balma Monday 17 August 9:45 am - 10:15 am
Baniyala Wednesday 12 August 2:00 pm - 3:30 pm
Banthula Thursday 20 August 8:30 am - 9:30 am
Barunga - Council Meeting Room Wednesday 19 August 11:15 am - 3:45 pm
Batchelor - Outdoor Education Centre Hall Wednesday 12 August 9:00 am - 2:00 pm
Belyuen - Council Office Monday 10 August 10:15 am - 1:15 pm
Beswick - Council Meeting Room Thursday 20 August 8:15 am - 1:15 pm
Binjari - Admin Building Thursday 13 August 10:30 am - 12:30 pm
Birany Birany Tuesday 11 August 10:45 am - 11:15 am
Bolkdjam Thursday 13 August 11:15 am - 12:15 pm
Borroloola - Council Office Wednesday 19 August 8:30 am - 4:30 pm
Bulgul Tuesday 11 August 2:45 pm - 3:15 pm
Bulla - Store Wednesday 12 August 1:15 pm - 3:15 pm
Bulman - Council Meeting Room Tuesday 18 August 11:15 am - 1:15 pm
Buluhkaduru Thursday 13 August 9:00 am - 10:00 am
Buthan Tuesday 18 August 9:00 am - 12:00 pm
Camel Camp Tuesday 11 August 1:30 pm - 2:00 pm
Canteen Creek - Medical Centre verandah Wednesday 19 August 2:00 pm - 3:30 pm
Daguragu - Recreation Hall Thursday 20 August 9:00 am - 11:00 am
Daly Waters - Hotel Verandah Tuesday 11 August 4:30 pm - 5:00 pm
Datjala Work Camp Thursday 20 August 5:15 pm - 6:15 pm
Dhalinybuy Monday 10 August 9:00 am - 9:45 am
Dhuruputjpi Wednesday 12 August 11:45 am - 12:15 pm
Donydji Monday 17 August 11:30 am - 12:00 pm
Dundee Beach - Primary School Tuesday 11 August 8:15 am - 10:45 am
Elliott - Council Office Wednesday 12 August 9:00 am - 2:00 pm
Emu Point Tuesday 18 August 9:30 am - 11:30 am
Engawala - Community Hall Wednesday 19 August 12:00 pm - 2:00 pm
Finke - Council Office Friday 21 August 8:00 am - 10:30 am
Galiwin'ku - Multi Purpose Hall Wednesday 19 August 8:30 am - 4:30 pm
Galiwin'ku - Multi Purpose Hall Tuesday 18 August 1:15 pm - 4:30 pm
Gan Gan Wednesday 12 August 9:30 am - 10:30 am
Gapuwiyak - Community Hall Tuesday 18 August 9:00 am - 4:00 pm
Garrthalala Tuesday 11 August 9:00 am - 9:30 am
Gawa Thursday 20 August 10:45 am - 11:45 am
Gilwi Tuesday 11 August 8:30 am - 9:30 am
Gochan Jiny-Jirra Thursday 13 August 1:30 pm - 2:30 pm
Goolminyini Tuesday 18 August 3:30 pm - 4:30 pm
Gove Hospital Friday 14 August 11:15 am - 12:15 pm
Gunbalanya - Conference Room Monday 17 August 9:00 am - 3:00 pm
Gunyangara - Office Thursday 13 August 9:00 am - 1:00 pm
Gurrumuru Monday 10 August 11:00 am - 11:30 am
Gutjangan - School Friday 14 August 9:00 am - 10:00 am
Haasts Bluff - Council office Monday 17 August 12:30 pm - 2:30 pm
Hermannsburg - Recreation Hall Thursday 20 August 10:00 am - 3:00 pm
Imangara Thursday 20 August 1:15 pm - 2:15 pm
Imanpa - Council Office Monday 10 August 11:30 am - 1:30 pm
Indaringinya Wednesday 12 August 9:30 am - 10:00 am
Inkawenyerre Wednesday 12 August 11:30 am - 12:00 pm
Inkwelaye Friday 14 August 9:00 am - 9:30 am
Irrerlirre Monday 17 August 1:15 pm - 2:00 pm
Irrultja Monday 10 August 12:00 pm - 12:30 pm
Iylentye Thursday 13 August 2:00 pm - 2:30 pm
Jabiru - Community Hall Friday 21 August 1:45 pm - 5:00 pm
Jabiru - Community Hall Saturday 22 August 8:00 am - 1:00 pm
Ji-Bena Thursday 13 August 3:30 pm - 4:30 pm
Jilkminggan - Council Meeting Room Friday 21 August 9:00 am - 1:00 pm
Ji-Malawa Tuesday 11 August 1:00 pm - 2:00 pm
Ji-Marda Tuesday 11 August 3:00 pm - 4:00 pm
Kabulwarnamyo Friday 14 August 9:00 am - 10:00 am
Kalkarindji - Council training room Thursday 20 August 1:30 pm - 4:30 pm
Kaltukatjara - Council Office Wednesday 12 August 9:15 am - 1:15 pm
Katherine Hospital Friday 14 August 9:00 am - 11:00 am
King Ash Bay - Boat and Fishing Club Tuesday 18 August 9:00 am - 11:00 am
Kings Canyon - Resort Boardroom Friday 14 August 11:30 am - 1:30 pm
Kintore - Council Office Thursday 13 August 10:15 am - 2:45 pm
Kolorbidahdah Wednesday 12 August 11:15 am - 12:15 pm
Kybrook Farm - Council Thursday 13 August 2:15 pm - 3:00 pm
Lajamanu - Learning Centre Wednesday 19 August 9:00 am - 2:00 pm
Laramba - Store Tuesday 18 August 9:00 am - 1:00 pm
Lingara Monday 17 August 2:30 pm - 3:00 pm
Malkala Thursday 20 August 4:30 pm - 5:00 pm
Mamadawerre Friday 14 August 11:15 am - 12:15 pm
Manabadurma Friday 21 August 11:30 am - 12:15 pm
Maningrida - Youth Centre Wednesday 19 August 8:30 am - 3:30 pm
Maningrida - Youth Centre Tuesday 18 August 8:30 am - 4:30 pm
Manmoyi Wednesday 12 August 9:00 am - 10:00 am
Manthathpe Thursday 20 August 3:30 pm - 4:30 pm
Manyallaluk Thursday 20 August 3:15 pm - 4:00 pm
Mapuru Monday 10 August 1:30 pm - 2:15 pm
Mara - Mabunji Admin Building Thursday 20 August 2:15 pm - 5:15 pm
Marlinja Wednesday 12 August 3:15 pm - 4:15 pm
Marrkolidjban Wednesday 12 August 1:45 pm - 2:45 pm
Mataranka - Community Hall Saturday 22 August 8:00 am - 12:00 pm
Mbunghara Wednesday 19 August 8:45 am - 9:15 am
Menngen Monday 10 August 2:00 pm - 3:00 pm
Merrepen Friday 21 August 10:30 am - 11:30 am
Milikapiti - Council Office Friday 21 August 9:00 am - 3:00 pm
Milingimbi - Youth Centre Thursday 20 August 8:00 am - 2:30 pm
Milyakburra - Council Office Wednesday 19 August 3:30 pm - 4:30 pm
Minjilang - Sport and Rec Hall Thursday 13 August 9:00 am - 2:00 pm
Minyerri - Council Meeting Room Friday 14 August 10:00 am - 3:00 pm
Mirrnatja Monday 17 August 1:15 pm - 1:45 pm
Mt Eaglebeak Monday 17 August 11:00 am - 11:30 am
Mt Liebig - Council Office Tuesday 18 August 2:30 pm - 5:00 pm
Mudginberri Friday 21 August 9:00 am - 10:00 am
Mulga Bore Friday 14 August 10:45 am - 11:15 am
Mulggan Friday 21 August 3:00 pm - 4:00 pm
Mungkarta Tuesday 18 August 1:00 pm - 2:00 pm
Munyalini Tuesday 18 August 1:00 pm - 2:00 pm
Mutitjulu - Covered outdoor area near CLC office Tuesday 11 August 1:30 pm - 4:00 pm
Myatt Tuesday 11 August 10:45 am - 12:15 pm
Nauiyu - NN Inc Boardroom Friday 14 August 8:00 am - 12:00 pm
Ngangalala Tuesday 18 August 2:00 pm - 2:30 pm
Ngukurr - Shire Service Centre Monday 17 August 10:00 am - 5:00 pm
Nhulunbuy - Regional Training Centre Saturday 22 August 8:00 am - 6:00 pm
Nturiya Thursday 13 August 1:45 pm - 3:15 pm
Numbulwar - Outdoor covered area Wednesday 19 August 8:00 am - 2:00 pm
Nyirripi - Council Office Friday 21 August 9:30 am - 12:00 pm
Orrtipa-Thurra Tuesday 18 August 11:30 am - 12:30 pm
Palumpa - Resource Centre Tuesday 18 August 1:15 pm - 4:15 pm
Papunya - Council Office Tuesday 18 August 8:15 am - 12:15 pm
Peppimenarti - Women's Centre Monday 17 August 3:30 pm - 4:30 pm
Pickertaramoor - Tiwi College Library Thursday 20 August 9:30 am - 11:00 am
Pigeon Hole - School Tuesday 18 August 11:30 am - 12:30 pm
Pine Creek - Community Hall Friday 14 August 8:15 am - 1:15 pm
Pirlangimpi - Council Meeting Room Monday 17 August 9:00 am - 3:00 pm
Pmara Jutunta Wednesday 12 August 2:30 pm - 4:30 pm
Pungalindum Tuesday 11 August 4:45 pm - 5:15 pm
Ramingining - Library Breezeway Wednesday 19 August 8:15 am - 3:00 pm
Raymangirr Monday 17 August 3:00 pm - 3:30 pm
Rittarangu Tuesday 18 August 8:30 am - 9:30 am
Robinson River - Council Office Thursday 20 August 8:45 am - 11:45 am
Rockhole - Office Thursday 13 August 3:00 pm - 4:00 pm
Rorruwuy Monday 10 August 3:45 pm - 4:15 pm
Rurrangala Tuesday 11 August 3:00 pm - 3:30 pm
Sand Palms Roadhouse Monday 10 August 3:15 pm - 4:15 pm
Santa Teresa - Council Office Thursday 13 August 8:30 am - 11:30 am
Soakage Bore Thursday 13 August 3:30 pm - 4:00 pm
Tara Friday 14 August 9:00 am - 10:00 am
Tennant Creek - Civic Hall Saturday 22 August 8:00 am - 6:00 pm
Tennant Creek Hospital Friday 21 August 8:45 am - 10:15 am
Tennant Creek Work Camp Friday 21 August 5:00 pm - 6:30 pm
Ti Tree - Council Office Thursday 13 August 8:45 am - 11:45 am
Timber Creek - Community Hall Tuesday 11 August 1:45 pm - 4:45 pm
Titjikala - Knowledge Centre Thursday 20 August 10:00 am - 12:00 pm
Umbakumba - Library Thursday 20 August 9:00 am - 2:00 pm
Wadeye - Sport and Recreation Hall Thursday 20 August 8:00 am - 2:00 pm
Wadeye - Sport and Recreation Hall Wednesday 19 August 8:30 am - 4:30 pm
Wallaby Beach Thursday 13 August 2:30 pm - 4:00 pm
Wallace Rockhole - Council Office Friday 21 August 9:30 am - 11:00 am
Wandangula Monday 17 August 2:30 pm - 3:30 pm
Wandawuy Tuesday 11 August 1:15 pm - 1:45 pm
Warruwi - Shop Friday 14 August 9:30 am - 2:30 pm
Wauchope - Hotel Verandah Tuesday 18 August 3:30 pm - 4:00 pm
Weemol Tuesday 18 August 3:15 pm - 4:15 pm
Willowra - Council Office Monday 17 August 11:00 am - 3:00 pm
Wilora - Women's Centre Wednesday 12 August 11:30 am - 12:30 pm
Woodycupaldiya - Resource Centre Monday 17 August 11:30 am - 12:30 pm
Woolianna - School Friday 14 August 1:30 pm - 2:00 pm
Wudapuli Friday 21 August 8:30 am - 9:00 am
Wurrumiyanga - Murrupurtiyanuwu Catholic School Hall Tuesday 18 August 8:30 am - 4:30 pm
Wurrumiyanga - Murrupurtiyanuwu Catholic School Hall Wednesday 19 August 8:30 am - 4:30 pm
Wutunugurra - Shop Verandah Wednesday 19 August 10:30 am - 12:00 pm
Yapilika Forestry Thursday 20 August 1:00 pm - 3:00 pm
Yarralin - Store Monday 17 August 10:00 am - 1:00 pm
Yathalamarra Tuesday 18 August 12:00 pm - 12:30 pm
Yirrkala - Church Hall Friday 21 August 9:00 am - 3:00 pm
Yuelamu - Council Office Wednesday 19 August 1:45 pm - 3:45 pm
Yuendumu - Council Office Thursday 20 August 8:30 am - 3:30 pm
Yulara Centre Tuesday 11 August 8:00 am - 12:00 pm